Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Dünyadan Lezzetler: İtalya – Bellini & Friends

Lezzet

18+

ETKİNLİK DETAYLARI

Dünyadan Lezzetler’de bu ay İtalya’dayız.  18&19&21 i Venedik öğlenleriyle geçerken. 20’si Çarşamba akşamı Bellini & Friends gala yemeğimizde İtalyan operası ve yemekleri bir arada olacak.

19:30 da başlayacak Elif&Elif (soprano & piano) konser sonrasında, italyan şefimiz tarafından hazırlanan Bellini & Friends menüsü 20:15’te servis edilecek. Sınırlı sayıda misafir için özel olarak hazırlanacak bu akşam için 48 saat kala bilet satışı bitmiş olacak.

Bellini & Friends 

Bellini – for Bellini

İz bırakan besteci ve opera sanatçıları için konser öncesi bir Bellini.

Pasatelli Çorbası- for Pavarotti

Et suyuyla yapılmış ev yapımı makarnalı hafif bir çorba, yumurtalı, ekmek kırıntılı ve parmesanlı. Pavorotti’nin en sevdiği yemeklerden olan bu çorba düğününde de servis edilmiş.

Mantar ve Kuşkonmazlı Risotto – for Verdi

Verdi, ailesine ait olan restaurantın mutfağının üst katında büyürken, enstrümanlara ve müziğe olduğu kadar, aşçıların sesleri ve güzel yemeklerin kokularına da aşina oluyor. En sevdiği yemeklerden biriyse Risotto.Bu akşamki risotto, mantar, kuşkonmaz , domates ve parmesanlı olarak servis ediliyor.

Ördek soslu Tagliatelle  – for Mascagni

Ördek soslu ev yapımı tagliatelle makarna. Ünlü italyan besteci Mascagni için, tagliatelle’nin bir ucu Livorno, diğer ucuysa hayatının aşkı Anna Lolli’de.

Tournedos Rossini (foie gras ile) – for Rossini

Tereyağı ve kırmızı şarapla tavada pişen dana madalyon, kızrmış ekmek dilimleri üstünde foie gras de canard ve trüf mantarıyla servis ediliyor. Rossini’nin, önünde yemek yapmak istemeyen aşçıya sırtını dönerek yapması tavsiyesiyle ’tournez le dos’  adını almış.

Çikolata Rüyası – for Mozart’s Don Giovanni

3 katlı ev yapımı çikolata, içinde marzipan ve antep fıstığı üzerinde kakao ve fındık kreması ve bitter çikolata.

Kasım 20 2019

Detaylar

Tarih: 20 Kasım 2019
Saat: 19:30-22:00
Biletler: 220 ₺
Etkinlik Kategorisi:

Mekan

L’avare Sokak

Çankaya Mah. Üsküp Caddesi 16/2
Ankara, Türkiye

Telefon:

03124272242

Biletler

Tickets are not available as this etkinlik has passed.