Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bellini & Arkadaşları (Opera ve Yemek)

Lezzet

18+

ETKİNLİK DETAYLARI

Geçtiğimiz ay ilkini yaptığımız Bellini & Friends gala yemeğimiz, yer bulamayanlar için tekrarlanıyor. İtalyan operası ve yemekleri bu özel gecede bir arada olacak.

20:00 da başlayacak Elif&Elif (soprano & piano) konser sonrasında, italyan şefimiz tarafından hazırlanan Bellini & Friends menüsü 20:45’te servis edilecek. Sınırlı sayıda misafir için özel olarak hazırlanacak bu akşam için 48 saat kala bilet satışı bitmiş olacak.

Belliini & Friends 

Bellini – for Bellini

İz bırakan besteci ve opera sanatçıları için konser öncesi bir Bellini.

Pasatelli Çorbası- for Pavarotti

Et suyuyla yapılmış ev yapımı makarnalı hafif bir çorba, yumurtalı, ekmek kırıntılı ve parmesanlı. Pavorotti’nin en sevdiği yemeklerden olan bu çorba düğününde de servis edilmiş.

Mantar ve Kuşkonmazlı Risotto – for Verdi

Verdi, ailesine ait olan restaurantın mutfağının üst katında büyürken, enstrümanlara ve müziğe olduğu kadar, aşçıların sesleri ve güzel yemeklerin kokularına da aşina oluyor. En sevdiği yemeklerden biriyse Risotto.Bu akşamki risotto, mantar, kuşkonmaz , domates ve parmesanlı olarak servis ediliyor.

Tournedos Rossini (foie gras ile) – for Rossini

Tereyağı ve kırmızı şarapla tavada pişen dana madalyon, kızrmış ekmek dilimleri üstünde foie gras de canard ve trüf mantarıyla servis ediliyor. Rossini’nin, önünde yemek yapmak istemeyen aşçıya sırtını dönerek yapması tavsiyesiyle ’tournez le dos’  adını almış.

Guglielmo Tell Usulü Elmalı Tart – for Rossini

Badem unlu hamuruyla elmalı bir tart. Yanında yeşil elmalı sorbeyle servis ediliyor.

 

*İptal edilen etkinlikler haricinde bilet iptali en geç etkinlik saatine 48 saat kala yapılabilir. Etkinliğe 48 saatten az süre kalmışsa iptal/iade yapılamamaktadır. 

Ocak 24 2020

Detaylar

Tarih: 24 Ocak 2020
Saat: 20:00-22:00
Biletler: 200 ₺
Etkinlik Kategorisi: ,

Mekan

L’avare Sokak

Çankaya Mah. Üsküp Caddesi 16/2
Ankara, Türkiye

Telefon:

03124272242

Biletler

Tickets are not available as this etkinlik has passed.